2017-18 Sezonu başladı (Federasyon Kupası)

Son yazıdan sonra uzun zaman geçti. Transferler gerçekleşirken taraftarlar için iyi bir haber daha aldık. Antalyaspor'un yenilenecek olan Store mağazalarında basketbol ürünlerinin de satılacağını yöneticimiz Sayın Berkay Bahar'dan öğrendik. Antalyaspor'un Federasyon Kupası'nda da giydiği yeni kırmızı ve beyaz formaları store mağazalarında satışa sunulacak.

Antalyaspor'da önce yerli transferleri şekillenmiş sonra da 2 yabancı transferi gerçekleşmişti.
Federasyona bildirilen 2017-18 Antalyaspor kadrosu;


Çalışmalar başladı. Bolu ve Kocaeli etaplı 2 kamp dönemi ve inişli çıkışlı hazırlık maçlarıyla kamplar tamamlandı.
Takım zamanla uyum sağlamış ki Antalya'da yapılan Federasyon Kupası grup eleme turunda başarılı bir performans gösterdi.

Oynadığımız 5 maçtan 4 galibiyet ile ayrılan takımımız grubunu lider bitirdi ve son 8 takım arasına kaldı. Bu son 8 takım federasyonun belirleyeceği tarihlerde kupa mücadelesi verecek.
Kaybettiğimiz tek maç olan Bursaspor maçını da zoru başararak verdik. Maç içinde bir ara farkı 21 sayıya kadar çıkarmıştık. Son periyot başlarken 12 sayı önde olan taraftık. Son periyot belki de sezon için güzel bir uyarı oldu. Maçın yıldızı attığı 25 sayı ile Calvin Leslie ; maçın sonunda aldığı teknik faulle Bursaspor'a hediye etti bir anlamda maçı.

Federasyon kupası için genelleme yaparsak; takımımız başarılı seri çıkardı. Emir Gökalp Antalyaspor için yabancılar ile birlikte çok kilit bir isim olacak orası belli oldu. Emir'i Antalyaspor'a kazandıranlara bir kez daha teşekkürler.

Yabancılarımız katkı verecek oyuncular olduklarını gösterdi. Özellikle Calvin Leslie skor yükü taşıyacak gibi duruyor sezon boyunca. Orjinali 4 numara olan Leslie genelde 5 numara oynuyor bizde. Ama diğer 5 numaramız Cihan Mumcuoğulları'da bazı maçlarda dikkat çekti. Sezon içi maçın durumuna göre Cihan 5 , Leslie 4 numara pozisyonlarında birlikte oynayabilir. 2 uzun ile sahada olabiliriz. Leslie'nin atletik yapası bize çok şey kazandırır.

Özgür Şahin ve Onur Sonsırma da yerliler içerisinde ciddi katkı verebilecek potansiyele sahip. Özgür Şahin yüzdeli şutlarıyla Federasyon Kupası'nda dikkat çekti.

Son oynanan Yalova maçından sonra tribünden tepki gösterenler oldu kenar yönetimine. Antalyalı olan Seray Yıldırım'ın süre almamasına tepki gösterdiler. Federasyon Kupası'nda Kemal çok az süre aldı, Umut ve Koray da hiç süre almadı. Bu durumun Seray'a özel bir kasıtla yapıldığını düşünmüyorum. Seray Yıldırım yada diğer süre alamayan oyuncular için neden süre almadılar sorusunu tartışırız. Pozisyonlarında kimler ne kadar süre almış ne katkı vermiş yorumlarız. Ama Antalyalı oyuncu neden süre almıyor sorusu hiç doğru değil. Antalyalı olmak kimseye süre garantisi vermez,vermemeli. Bu tepki haline gelmesin. Duygusallık sahaya zarar verir.

Sezonun ilk haftası geldi artık. Cumartesi saat 19:30'da yeni salonda TBL ilk haftasında Afyon Belediyespor'la oynuyoruz. Haftaiçi Federasyon Kupası'nda mağlup ettiğimiz Afyon ile ligde karşılaşacağız. Ama hafta içi maçında Afyon'da oynamayan 2 önemli isim Cevher Özer ve Haggins bu maçta oynayabilecek. Daha zorlu, özellikle savunmada dikkat etmemiz gereken bir maç olacak.

Yeni sezonun şimdiden hayırlı olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum.