7.Hafta sonunda 5 galibiyet!

7.Haftayı geride bıraktığımız TBL'de puan durumuna bakınca beklentilerin üstünde bir Antalyaspor görünüyor.

Son yazıdan sonra deplasmanda Bandırma Kırmızı galibiyeti geldi. Bandırma gençliğin verdiği enerjiyi sahaya çok güzel yansıtan bir takım olmuş. Leslie,Lowery,Ömer ve Emir'in çift hanelere ulaştığı maçı tecrübemiz sayesinde kazandık desek yeridir.

Sonra içerde kahreden son saniyeleriyle Karesi yenilgisi. Maçın anahtarı Leslie'nin daha ilk periyotta 3 faul yaparak kenara gelmesi oldu. Maç sonunda 4 sayı üretmiş , sezonun istatistik olarak en kötü maçını oynamış Leslie vardı.

Sıra Petkim maçına geldi. Petkim sezon başı herkesin rahat playoff yapar dediği , üst ligi zorlayacağını düşündüğü bir takımdı. Ama öyle kötü başladılar ki sezona son şansları belki de bizim maçtı. Petkimspor'un Youtube kanalı maçı canlı yayınladı. Bu hizmet bazı kulüplerde var,inşallah bir gün biz de Antalyasporumuzun maçlarını kendi youtube kanalımızdan canlı izleyebiliriz. Leslie'nin geçen Karesi maçının üstüne 9 top kaybıyla bizi hayretlere düşürdüğü maçı izledik. Özgür Şahin'in 5/6 üçsayı isabeti maçın kilidini açtı. Yüzde 51.4 ile sezon başından beri en yüksek 3Sayı ortalamamızı yakaladık bu maçta. 74-79 Antalyaspor galibiyeti ardından Petkimspor antrenörü Mete Babaoğlu görevinden istifa etti.

Bu hafta yine futbol maçına denk gelen(!) mücadelede Akhisarspor'u 81-55 gibi farklı skorla geçti dev akrepler. Bu maçta 30 sayı 8 ribaund 5 top çalma ile alışık olduğumuz Leslie'yi gördük. Yüzde 94 isabetle serbest atış attığımızı da not olarak belirtelim.

Sezon başı konuştuğumuz ve şu an ki tabloya bakınca beklediğimizden iyi bir Antalyaspor var diyebiliriz. 7 maçta 5G 2M ile 4.sırada bulunuyoruz.

8.haftada 11 Kasım cumartesi saat 17'de Samsun BŞB'sine konuk oluyoruz.
Ama haftanın playoff hattını yakından ilgilendiren maçı özellikle Afyon Belediye-Türk Telekom maçı olacak gibi duruyor.